مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی گفت: ۵۰۰ امامزاده مجری این طرح اعلام آمادگی کرده‌اند که در صورت واکسیناسیون عمومی کرونا سالن‌ها و فضای متعلق به بقعه را در اختیار کادر درمان قرار دهند.

حجت‌الاسلام محمد نوروزپور، درباره اجرای طرح «مانور سلامت» در بقاع متبرکه و امامزادگان سراسر کشور اظهار داشت: این طرح با هدف کمک به شبکه بهداشت و درمان کشور برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا به مدت یک هفته از ۱۲ تا ۱۹ تیر ماه در ۵۰۰ بقعه متبرکه کشور اجرا شد.

وی با بیان اینکه در صورت نیاز شبکه بهداشت و درمان، بقاع متبرکه مجری طرح «مانور سلامت»، آمادگی ادامه طرح را دارند و این طرح در برخی بقاع متبرکه ادامه یافته است، افزود: این ۵۰۰ امامزاده و بقعه متبرکه اعلام آمادگی کرده‌اند که در صورت واکسیناسیون عمومی کرونا سالن‌ها، شبستان‌ها و فضای متعلق به بقعه را برای تسریع در امر واکسیناسیون در اختیار کادر درمان قرار دهند.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه در طرح «مانور سلامت» خیمه‌های معرفت امامزادگان به خیمه‌های سلامت تبدیل شدند، تصریح کرد: در این طرح پزشکان و پرستاران در خیمه‌های سلامت به ویزیت بیماران و غربالگری زائرین و مجاوران بقاع متبرکه می‌پردازند و اگر نیاز باشد، بیماران برای ادامه مراحل درمانی به مراکز بهداشت و درمان معرفی می‌شوند.

حجت‌الاسلام نوروزپور با اشاره به خدمات آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه در ایام شیوع ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک در امامزادگان، توزیع بسته‌های معیشتی در بین نیازمندان و پشتیبانی از گروه‌های جهادی نمونه‌ای از این قبیل خدمات بوده است.